SUPLEMENTY DLA KONI- HUBERTUS

W naszej ofercie posiadamy szeroką gamę suplementów dla koni, zarówno dla koni hodowlanych, sportowych, rekreacyjnych czy też starszych. Dzięki odpowiednio dobranej suplementacji można:

 • uzupełnić braki spowodowane błędami żywieniowymi
 • zapewnić odpowiednio zbilansowaną dietę
 • uzupełnić niedobory makro i mikro elementów oraz witamin
 • wspomóc procesy leczenia
 • zmniejszyć zaburzenia funkcjonowania organizmu, w tym konkretnych organów
 • złagodzić objawy choroby, działając przeciwbólowo i przeciwzapalnie

Szczególną uwagę państwa pragniemy zwrócić na produkty z serii EQUINOX , stworzone na bazie unikalnych drożdży YARROWIA LIPOLYTICA oraz estrów etylowych niezbędnych kwasów nienasyconych. Są to produkty w 100% naturalne, wysoce skuteczne i charakteryzujące się doskonałą wchłanialnością.

 

Drożdże Yarrowia lipolytica

Szczep tych drożdży charakteryzuje się zdolnością do metabolizowania nietypowych źródeł węgla, produkcją kwasów organicznych, witamin, substancji bioaktywnych oraz wysoką aktywnością proteolityczną i lipolityczną.


Drożdże paszowe Yarrowia lipolytica powstałe na bazie tłuszczy są doskonałym źródłem białka o optymalnym składzie aminokwasowym, witamin z grupy B, cennych mikro i makroelementów występujących w łatwo przyswajalnej, organicznej formie, substancji czynnych takich jak selenometionina, selenocysteina, alfaketoglutoran, jabłczan cytruliny, kwas kynureninowy.


Białko drożdży Yarrowia lipolytica jest szczególnie cenne ze względu na wysoką zawartość lizyny, bardzo ważnego aminokwasu w bilansowaniu diety zwierząt. W składzie aminokwasowym tych drożdży na uwagę zasługuje również wysoka zawartość fenyloalaniny, waliny, tryptofanu i izoleucyny. Ponadto białko tych drożdży oznacza się wysoką wartością biologiczną wynoszącą 80 %.


W profilu lipidowym drożdży Yarrowia lipolytica warto zwrócić uwagę na obecność nienasyconych kwasów tłuszczowych, które stanowią aż 91,79%, z czego 57,68 % to jednonienasycone kwasy tłuszczowe, a 34,11% to wielonienasycone kwasy tłuszczowe. Tłuszcz drożdży Yarrowia lipolytica zawiera około 28% kwasu linolowego, natomiast zawartość kwasu α-linolenowego z grupy omega–3 w tych drożdżach kształtuje się w granicy około 10 % ogólnej ilości kwasów tłuszczowych. Nienasycone kwasy tłuszczowe charakteryzują się lepszą strawnością niż nasycone kwasy tłuszczowe. Wynika to z większej zdolności takich kwasów do tworzenia miceli, dzięki czemu łatwiej ulegają absorpcji w przewodzie pokarmowym.


Witaminy z grupy B są składnikami niezbędnymi w przypadku młodych zwierząt. Drożdże Yarrowia lipolytica są szczególnie zasobne w te witaminy. Posiadają wysoką zawartość witamin B1, B2, biotyny, kwasu foliowego, kwasu nikotynowego, choliny, niacyny.


Drożdże te spełniają również rolę doskonałego prebiotyku ze względu na wysoką zawartość glukanu i mannanu w ścianie komórkowej, co skutkuje powinowactwem do specyficznych adhezyn bakteryjnych. Działanie prebiotyczne drożdży Yarrowia lipolytica jest szczególnie przydatne w diecie, gdy zwierzęta borykają się z wyzwaniami po odsadzeniu, stresem, biegunkami.


Drożdże Yarrowia lipolytica mogą również stymulować system immunologiczny organizmu. Związane jest to z obecnością w ich ścianie komórkowej glukanów, związków stymulujących odpowiedź układu siateczkowo- śródbłonkowego. Beta-glukan drożdżowy jest modulatorem immunologicznej odpowiedzi zarówno komórkowej jak i humoralnej organizmu.

Estry kwasów tłuszczowych

 • Inteligenta molekuła – przedłużone działanie w organizmie
  Estry kwasów tłuszczowych są naturalne, bezpieczne, odpowiednio skoncentrowane, o wysokiej bioretencji co gwarantuje najwyższą skuteczność działania i zapobiega przedwczesnemu wydalaniu z organizmu. Tradycyjne kwasy tłuszczowe 3,6 w postaci trójglicerydów zużywają się szybciej w porównaniu do kwasów tłuszczowych omega 3, 6 w postaci estrów, których wysokie stężenie w osoczu jest osiągane około 12 godziny po podaniu.
 • Wysoka ochrona przed utlenianiem
  Technologia zastosowana w produkcji wyposażona jest w system 4 - stopniowego oczyszczania produktu, co pozwala na usunięcie wszelkich niekorzystnych substancji mogących pozostawać w olejach podczas ich metod produkcji, takich jak pozostałości pestycydów, cyjanogenów, dioksyn, metali ciężkich, zanieczyszczeń mikrobiologicznych czy glicerolu. Wyjątkową cechą naszej instalacji technologicznej jest prowadzenie procesu w całości pod tzw. „poduszką azotową”, znaczy to, że na żadnym etapie produkcji produkt nie ma styczności z tlenem atmosferycznym. Produkt trafiając do opakowań ostatecznych - ciemnych, szklanych butelek jest również nasycany azotem. Zastosowanie azotu jako przeciwutleniacza w postaci poduszki powietrznej gwarantuje wyjątkową odporność na zmiany oksydacyjne powodujące szereg niekorzystnych zmian smakowych i zapachowych. Nasz produkt zawiera również naturalny przeciwutleniacz - witaminę E, która dodatkowo zabezpiecza produkt przez oksydacją. Bez osłony przeciwutleniającej nawet optymalnie dobrane prozdrowotne dawki kwasów omega-3 mogłyby przynieść szkodę zamiast spodziewanych korzyści.
 • 100% izomerów CIS
  Preparaty na bazie estrów etylowych kwasów tłuszczowych występują w 100% w formie prozdrowotnych izomerów CIS. Wiadomo, że duża liczba wiązań podwójnych znacznie przyśpiesza tempo oksydacji tych kwasów. Spożywanie tłuszczów, które uległy już stopniowemu utlenieniu, nie tylko nie przynosi odpowiednich korzyści zdrowotnych, ale może stać się przyczyną wielu groźnych chorób. Cały proces produkcji naszych estrów jest monitorowany pod względem jakości, począwszy od przyjęcia olejów po proces pakowania produktu gotowego.
 Yarrowia Equinox Sport 1,5 kg Yarrowia Equinox Sport 1,5 kg
Cena: 109,00 zł
szt.
zobacz więcej
HippoVital Elektrolit 1l HippoVital Elektrolit 1l
Cena: 18,00 zł
szt.
zobacz więcej
Yarrowia Equinox Hooves 2,5kg Yarrowia Equinox Hooves 2,5kg
Cena: 219,00 zł
szt.
zobacz więcej
Yarrowia Equinox Skin 3x0,5l Yarrowia Equinox Skin 3x0,5l
Cena: 219,00 zł
szt.
zobacz więcej
 Yarrowia Equinox Classic 3kg Yarrowia Equinox Classic 3kg
Cena: 189,00 zł
szt.
zobacz więcej
 Yarrowia Equinox Muscle 3kg Yarrowia Equinox Muscle 3kg
Cena: 239,00 zł
szt.
zobacz więcej
 Yarrowia Equinox Sport 3kg Yarrowia Equinox Sport 3kg
Cena: 209,00 zł
szt.
zobacz więcej
Yarrowia Equinox Joint 3kg Yarrowia Equinox Joint 3kg
Cena: 349,00 zł
szt.
zobacz więcej
BCAA Xtra Equine 1600g BCAA Xtra Equine 1600g
Producent: VetFarmlab
Cena: 230,00 zł
szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl