Polecamy Yarrowia Equinox i Canifelox - suplementy dla koni, psów i kotów 0
Polecamy Yarrowia Equinox i Canifelox - preparaty dla koni, psów i kotów

 

Dlaczego polecamy suplementy dla koni oparte na drożdżach Yarrowia Lipolytica ?

Szczep tych drożdży charakteryzuje się zdolnością do metabolizowania nietypowych źródeł węgla, produkcją kwasów organicznych, witamin, substancji bioaktywnych oraz wysoką aktywnością proteolityczną i lipolityczną.


Drożdże dla koni Yarrowia lipolytica, zawarte w produktach EQUINOX i Canifelox, powstałe na bazie tłuszczy są doskonałym źródłem białka o optymalnym składzie aminokwasowym, witamin z grupy B, cennych mikro i makroelementów występujących w łatwo przyswajalnej, organicznej formie, substancji czynnych takich jak selenometionina, selenocysteina, alfaketoglutoran, jabłczan cytruliny, kwas kynureninowy.


Białko drożdży Yarrowia lipolytica jest szczególnie cenne ze względu na wysoką zawartość lizyny, bardzo ważnego aminokwasu w bilansowaniu diety zwierząt. W składzie aminokwasowym tych drożdży na uwagę zasługuje również wysoka zawartość fenyloalaniny, waliny, tryptofanu i izoleucyny. Ponadto białko tych drożdży oznacza się wysoką wartością biologiczną wynoszącą 80 %.


W profilu lipidowym drożdży paszowych Yarrowia lipolytica warto zwrócić uwagę na obecność nienasyconych kwasów tłuszczowych, które stanowią aż 91,79%, z czego 57,68 % to jednonienasycone kwasy tłuszczowe, a 34,11% to wielonienasycone kwasy tłuszczowe. Tłuszcz drożdży Yarrowia lipolytica zawiera około 28% kwasu linolowego, natomiast zawartość kwasu α-linolenowego z grupy omega–3 w tych drożdżach kształtuje się w granicy około 10 % ogólnej ilości kwasów tłuszczowych. Nienasycone kwasy tłuszczowe charakteryzują się lepszą strawnością niż nasycone kwasy tłuszczowe. Wynika to z większej zdolności takich kwasów do tworzenia miceli, dzięki czemu łatwiej ulegają absorpcji w przewodzie pokarmowym.


Witaminy z grupy B są składnikami niezbędnymi w przypadku młodych zwierząt. Drożdże Yarrowia lipolytica są szczególnie zasobne w te witaminy. Posiadają wysoką zawartość witamin B1, B2, biotyny, kwasu foliowego, kwasu nikotynowego, choliny, niacyny.


Drożdże te spełniają również rolę doskonałego prebiotyku ze względu na wysoką zawartość glukanu i mannanu w ścianie komórkowej, co skutkuje powinowactwem do specyficznych adhezyn bakteryjnych. Działanie prebiotyczne drożdży Yarrowia lipolytica jest szczególnie przydatne w diecie, gdy zwierzęta borykają się z wyzwaniami po odsadzeniu, stresem, biegunkami. Tu polecamy EQUINOX GASTRO FOAL


Drożdże Yarrowia lipolytica mogą również stymulować system immunologiczny organizmu. Związane jest to z obecnością w ich ścianie komórkowej glukanów, związków stymulujących odpowiedź układu siateczkowo- śródbłonkowego. Beta-glukan drożdżowy jest modulatorem immunologicznej odpowiedzi zarówno komórkowej jak i humoralnej organizmu.

         SUPLEMENTY DLA KONI - YARROWIA EQUINOX FOR HORSES

Najbardziej popularny EQUINOX supplement to produkt oparty wyłącznie na drożdżach bez żadnych dodatków - Yarrowia EQUINOX CLASSIC, dostępny w opakowaniach 1,5kg i 3kg. Pozostałe produkty EQUINOX Original zawierają dodatki paszowe, które wspomagają procesy leczenia, regenerację organizmu i uzupełniają dietę dla konia. Dla koni z wrzodami żołądka polecamy sprawdzony i naprawdę skuteczny Yarrowia EQUINOX GASTRO a dla źrebiąt Yarrowia EQUINOX GASTRO FOAL . Na regenerację chrząstki stawowej, mocne ścięgna i kości doskonały preparat to Yarrowia EQUINOX JOINT z dodatkiem MSM, siarczanu glukozaminy i chondroityny. Jeśli twój koń potrzebuje dobry suplement na kopyta to Yarrowia EQUINOX HOOVES na pewno spełni twoje oczekiwania. Koń sportowy, aby osiągać doskonałe wyniki  oprócz treningu musi być odpowiednio żywiony i suplementowany. Yarrowia EQUINOX SPORT w okresach zwiększonego obciążenia poprawia wydolność i wytrzymałość organizmu oraz wpływa na szybszą regenerację po wysiłku. Yarrowia EQUINOX MUSCLE wspomaga rozwój zdrowej tkanki mięśniowej i przyspiesza jej regenerację. W powrocie do formy treningowej po chorobach czy osłabieniu pomoże koniom Yarrowia EQUINOX REGENERATION . W okresie letnim, przy wzmożonym poceniu a także jako doskonałe źródło witamin i mikroelementów polecamy Yarrowia EQUINOX ELEKTROLYTE .

     

Dlaczego estry kwasów tłuszczowych?

  • Inteligenta molekuła – przedłużone działanie w organizmie
    Estry kwasów tłuszczowych są naturalne, bezpieczne, odpowiednio skoncentrowane, o wysokiej bioretencji co gwarantuje najwyższą skuteczność działania i zapobiega przedwczesnemu wydalaniu z organizmu. Tradycyjne kwasy tłuszczowe 3,6 w postaci trójglicerydów zużywają się szybciej w porównaniu do kwasów tłuszczowych omega 3, 6 w postaci estrów, których wysokie stężenie w osoczu jest osiągane około 12 godziny po podaniu.
  • Wysoka ochrona przed utlenianiem
    Technologia zastosowana w produkcji wyposażona jest w system 4 - stopniowego oczyszczania produktu, co pozwala na usunięcie wszelkich niekorzystnych substancji mogących pozostawać w olejach podczas ich metod produkcji, takich jak pozostałości pestycydów, cyjanogenów, dioksyn, metali ciężkich, zanieczyszczeń mikrobiologicznych czy glicerolu. Wyjątkową cechą naszej instalacji technologicznej jest prowadzenie procesu w całości pod tzw. „poduszką azotową”, znaczy to, że na żadnym etapie produkcji produkt nie ma styczności z tlenem atmosferycznym. Produkt trafiając do opakowań ostatecznych - ciemnych, szklanych butelek jest również nasycany azotem. Zastosowanie azotu jako przeciwutleniacza w postaci poduszki powietrznej gwarantuje wyjątkową odporność na zmiany oksydacyjne powodujące szereg niekorzystnych zmian smakowych i zapachowych. Nasz produkt zawiera również naturalny przeciwutleniacz - witaminę E, która dodatkowo zabezpiecza produkt przez oksydacją. Bez osłony przeciwutleniającej nawet optymalnie dobrane prozdrowotne dawki kwasów omega-3 mogłyby przynieść szkodę zamiast spodziewanych korzyści.
  • 100% izomerów CIS
    Preparaty na bazie estrów etylowych kwasów tłuszczowych występują w 100% w formie prozdrowotnych izomerów CIS. Wiadomo, że duża liczba wiązań podwójnych znacznie przyśpiesza tempo oksydacji tych kwasów. Spożywanie tłuszczów, które uległy już stopniowemu utlenieniu, nie tylko nie przynosi odpowiednich korzyści zdrowotnych, ale może stać się przyczyną wielu groźnych chorób. Cały proces produkcji naszych estrów jest monitorowany pod względem jakości, począwszy od przyjęcia olejów po proces pakowania produktu gotowego.

 

      YARROWIA EQUINOX - SUPLEMENTY DLA KONI - OLEJE OPARTE NA KWASACH  TŁUSZCZOWYCH

W tej kategorii mamy produkty stworzone na bazie wyjątkowych estrów etylowych niezbędnych  nienasyconych kwasów tłuszczowych. YARROWIA EQUINOX RESPIRATORY FORMULA to suplement dedykowany koniom cierpiącym na schorzenia układu oddechowego. Skutecznie wspomaga objawowe leczenie kaszlu oraz alergii oddechowych.

YARROWIA EQUINOX SKIN to preparat przeznaczony dla koni z problemami skórnymi. Skutecznie wspomaga leczenie chorób skóry, zwłaszcza o podłożu alergicznym.

 

Suplementy dla koni - gdzie kupić? TUTAJ!

YARROWIA CANIFELOX - SUPLEMENTY DLA PSA I KOTA

YARROWIA CANIFELOX to linia produktów dla psów i kotów bazująca na unikatowych właściwościach drożdży YARROWIA LIPOLITICA oraz wyjątkowej kompozycji estrów kwasów tłuszczowych. Opiekunowie psów i kotów znajdą tu dodatki do karmy wspomagające trawienie oraz wpływające korzystnie na stan sierści. Alergie skórne, kruchy, łamliwy włos czy nadmierne wypadanie sierści to częste problemy spędzające sen z powiek posiadaczy psów i kotów. YARROWIA CANIFELOX SKIN & COAT CAT i YARROWIA CANIFELOX SKIN & COAT DOG to preparaty wzbogacające dietę psa i kota w kwasy tłuszczowe DHA, EPA, ALA, LA, GLA, które pomagają w utrzymaniu lśniącej sierści i zdrowej skóry. Dla psów pracujących i aktywnych polecamy preparat CANIFELOX CONDITION , jest to kompleksowa formuła wspierająca kondycję i wydolność psów. Przy problemach trawiennych CANIFELOX GASTRO DOG i CANIFELOX GASTRO CAT to doskonała karma uzupełniająca na bazie drożdży, wzbogacona o bakterie probiotyczne, algi morskie i ostropest plamisty. Dla psów ze zmianami zwyrodnieniowymi, dla psów dużych ras w okresie wzrostu oraz jako środek w profilaktyce zaburzeń układu ruchu u ras szczególnie narażonych na te problemy polecamy YARROWIA CANIFELOX MOBILITY, preparat wspierający stawy,ścięgna i kości.

Witaminy i suplementy dla psa - gdzie kupić ? TUTAJ !

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl